,,ŽIEMA, ŽIEMA, BĖK IŠ KIEMO!

Žiema, žiema, bėk tolyn – jau pavasaris arti !

Saule, saule, eikš pas mus, šildyk žemę ir vaikus!

Skamba muzika linksma – kvepia blynai ir kava…

 

            Taip prasidėjo Užgavėnių šventės eisena lopšelyje – darželyje „Varpelis“. Vaikai, darželio darbuotojos, pasipuošę įvairiais „Persirengėliais“,  eidami aplink darželį, varė žiemą iš kiemo: tarškino įvairiais barškučiais,  garsiai šaukė sustodami ties kiekvienu pastato kampu ir  smarkiai trepsėjo. Pašėlioti buvo pakviesti ir tėveliai. Žiemą gerokai pagąsdinus,  stebėjome Lašininio ir Kanapinio kovą. Nors labai stengėsi Lašininis, tačiau Kanapinis buvo stipresnis, nes traukti dvikovos virvę jam padėjo vaikučiai.

            Žaidėme įvairius žaidimus, pokštavome. Kad žiema iškeliautų iš visų pakampių, o kartu su ja ir visos bėdos,  rūpesčiai, vaikų blogi darbai ir mintys – surašyti, nupiešti popieriuje –  paskendo liepsnose. Visi stebėjome degančią žiemos pamėklę Morę ir šaukėme ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“

             Po šurmulio ir linksmybių, visa ,,Persirengėlių svita“ ėjo pas šeimininkes „kaulyti“ blynų. Savaitės eigoje vaikai grupėse  įvairia technika gamino bei  piešė Užgavėnių kaukes, rinko pačią įdomiausią ir pristatė į parodėlę.

 

 

            Parengė: Auklėtoja  R. Birutienė;

                             Meninio ugd. mokytoja R. Barkauskienė.

                             Auklėtoja A.Stepanjanienė.

2017-03-02

© 2018 mir.lt