„ŽALIOSIOS PALANGĖS“ (PROJEKTAS „AŠ – GAMTOS VAIKAS“)

Visas pasaulio pažinimas prasideda nuo vaiko artimiausios aplinkos – šeimos, savęs suvokimo, darželio, savo gimtojo miesto, gyvosios ir negyvosios gamtos stebėjimo. Mes savo įstaigoje leidžiame vaikams prisiliesti prie natūralios gamtos, stebėti jos pabudimą ir buvimą natūralioje aplinkoje čia ir dabar.

Šiaulių lopšelio-darželio „Vapelis“  vaikai, pedagogai, tėvai vykdydami projektą „Aš – gamtos vaikas“ dalyvauja ekologiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, kurį organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universiteto botanikos sodas.

Žaliosios palangės kūrimas grupėse gamtos pažinimą pavertė patrauklia bei įdomia veikla vaikams, kartu suteikdamas nemažai praktinių žinių. Stebėdami, pažindami gamtą, vaikai ne tik patiria malonumą, atradimo jausmą, bet kartu pasijaučia gamtos dalimi. Vaikai sodino daržovių (špinatų, salotų, ridiko, žirnių ) sėklas bei prieskoninius augalus (mėtas, baziliką, česnaką, krapus, papriką) ir gėles (našlaitę, rožytę, kvapnųjį pelėžirnį, puošniąją guboją). Vėliau stebėjo, kaip augalai dygsta, auga, reaguoja į aplinkos poveikį. Vaikai džiaugiasi savo augalais, laisto, prižiūri, stengiasi įsidėmėti lapus, žiedus bei pamačius kitoje aplinkoje tuos pačius augalus atpažinti. Taip ugdomas vaikų atsakomybės už visa, kas gyva jausmas, kartu formuojamos tokios charakterio savybės, kaip gerumas, savarankiškumas, švelnumas. Be to, stebėjimo metu ugdomas vaikų dėmesys, pastabumas, vaizduotė, mąstymas, smalsumas ir kiti pažintiniai gebėjimai.

 

Auklėtoja Kristina Gelažienė

© 2020 mir.lt