Renginys ,,Aš neabejingas. O tu?“ (skirtas Tarptautinei žmonių su negalia supratimo dienai)

Šiaulių universiteto biblioteka.

,,-Ar matei aplinkoje tokį ženklą?“, ,,-Kur matei?“, ,,-Kokia ženklo reikšmė?“, ,,-Ar gali neįgalus žmogus šokti, žaisti, sportuoti?..“ir pan. Į šiuos ir daugybę kitų klausimų atsakymus išgirdo Šiaulių lopšelio-darželio ,,Varpelis“ ,,Kodėlčiuko“ grupės priešmokyklinukai. Kartu su renginio dalyviais iš kitų įstaigų susikaupę žiūrėjo filmukus apie negalią turinčius žmones, apie jų svajones, siekius, emocijas… Jie tokie pat, kaip mes… tik… jiems reikia pagalbos rankos, padrąsinančio žodžio. Matėme, kaip vaikų veiduose nežinią keičia smalsumas, kaip diskusijų metu keičiasi vaikų požiūris apie šiek tiek kitokį žmogų, nei jie…

Pristatyta ir išbandyta kompensacinė med. technika, skirta neįgaliųjų gyvenimui palengvinti, skatino vaikus klausti: ,,-O kaip jie užlipa laiptais?“, ,,-Kaip nenuvirsta, kai važiuoja ir daro posūkį?“, ir kt. Vaikai atvėrė širdeles jautrumui…

Žiūrėdami Šiaulių lopšelio-darželio ,,Pušelė“ vaikų spektaklį ,,Daktaras Aspirinas“ ir atlikdami smagią mankštą gavome vitamino ,,C“!
Mintis apie renginį išskraidinome popieriniais lėktuvėliais.

Neskubėjome grįžti į darželį:

  • aplankėme ŠU įrengtą ,,centukų“ kambarį (Astijaus mama trumpai papasakojo, kas tai per pinigai? Kas tą kambarį įrengė? ir pan.), priešmokyklinio ugdymo pedagogė Jūratė Vasiliauskienė parodė Lietuvos žemėlapį (suradome gimtuosius Šiaulius), o auklėtoja Aurelija Gudaitienė atkreipė dėmesį į kambario interjero detales: sostą, litą, knygas, užuolaidas, radiatorius ir kt., dekoruotus pinigais.
  • pamatėme ir Didžiausią Lietuvos knygą, sveriančią net 113 kg! Įspūdinga!

Dėkojame Rojaus, Dominyko, Vasarės tėveliams, nuvežusiems vaikus į ŠU ir suteikusiems progą praleisti dieną kitaip.

2018-12-04 dieną 10.30 val. šio renginio sklaida įvyko mūsų įstaigos menų salėje. Auklėtoja Aurelija Gudaitienė sukvietė į menų salę mažesnius ugdytinius iš ,,Kiškučio“, ,,Linelio“, ,,Riešutėlio“, ir ,,Kaštonėlio“ grupių. Visi kartu peržiūrėjome filmukus, demonstruotus renginio metu, diskutavome, lankstėme tolerancijos žinią nešančius lėktuvėlius.
Gerumo niekada nebus per daug… Papildę tolerancijos žinias, skirstėmės į grupes.

Auklėtoja Aurelija Gudaitienė

© 2019 mir.lt