Rankų higienos diena

Gegužės 5-ąją visame pasaulyje buvo minima rankų higienos diena. „Saulutės“, „Linelio“, „Drugelio“, „Riešutėlio“, „Kiškučio“ grupės vaikai paminėjo šią dieną.

Su vaikais mokėmės, kaip taisyklingai plautis rankas, patariau, kokias reikia naudoti rankų higienos priemones. Vaikai sužinojo, kad rankų plovimas yra paprasta, nebrangiai kainuojanti profilaktinė priemonė, kuri gali apsaugoti nuo įvairių užkrečiamų ligų.

Ant mūsų rankų odos dauginasi įvairūs mikroorganizmai. Dauguma iš jų labai pavojingi sveikatai ir gali sukelti susirgimus: žarnyno, virusines infekcijas, helmintozes. Todėl dažniausiai infekcijų sukėlėjai perduodami per rankas.  Dėl nepakankamos arba netinkamos rankų higienos, didėja infekcinių susirgimų rizika. Rankų higiena – viena pagrindinių prevencinių priemonių, siekiant išvengti ligų, užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui ir kryžminiam jų perdavimui. Net 80 proc. infekcinių susirgimų galima išvengti tinkamai plaunant rankas.

Rankos turi būti plaunamos visada, kai jos nešvarios, prieš valgant, pasinaudojus tualetu, prieš ir po maisto gaminimo, po darbo su nešvariais indais ar stalo įrankiais, kitais daiktais, prieš vaiko maitinimą, pakeitus vystyklus, grįžus iš lauko, kiemo, daržo ar sodo, pasinaudojus visuomeniniu transportu, pabuvus viešose vietose, pabendravus su sergančiu žmogumi, po nosies valymo, pažaidus su gyvūnais. Nesant galimybei nusiplauti rankų (pvz. kelionėse), rankų higienai galima naudoti drėgnas servetėles.

Visuomenės sveikatos specialistė Evelina Šulčienė

© 2022 mir.lt
Versija neįgaliesiems