Popietė „Kelionė į maisto šalį“

2019 m. kovo 8 dieną Šiaulių lopšelyje-darželyje „Varpelis“ vyko  popietė „Kelionė į maisto šalį“. ,,Kodėlčiuko” grupės vaikučiai su visuomenės sveikatos specialiste gamino sveikuoliškus sausainius be cukraus. Vaikams buvo norima parodyti, kad galima be cukraus greitai ir labai skaniai pasigaminti skanių užkandžių.

Pasipuošę baltomis kepurėlėmis, vaikučiai patys gamino sausainių tešlą, trynė savo atsineštus bananus, dėjo įvairiausių kruopų bei grūdų. Padarę sausainiams tešlą, lipdė apvalius sausainiukus, dėdami juos į skardą, kurią paskui nunešėme į virtuvę kepti. Virtuvėje virėjos vaikams aprodė, kur yra ruošiamas maistas ir kaip viskas vyksta. Iškepusius sausainius nešėmės į grupę skanauti su pienu. Mažieji kepėjai labai džiaugėsi savo atliktu darbu, diskutavo, gėrėjosi, skaniai valgė savo mažomis rankelėmis pagamintus sausainius. Šiek tiek nuliūdome, nes labai greitai jų nebeliko…

Baigę užkandžiauti su vaikais aptarėme sveikos mitybos piramidę, pašnekėjome apie grūdinių produktų naudą mūsų organizmui ir cukraus žalą. Visi vaikai gavo po sveikos mitybos knygelę su užduotimis bei sveikos mitybos piramide.

Visuomenės sveikatos specialistė Evelina Šulčienė

© 2021 mir.lt
Versija neįgaliesiems