Paminėta laisvės gynėjų diena „ATMINTIS GYVA, NES LIUDIJA“

Kaip ir kasmet lopšelis – darželis „ Varpelis“ prisijungė prie pilietinės akcijos  ,,Atmintis gyva, nes liudija“, paminėjome Sausio 13-ąją – laisvės gynėjų dieną ir palaikėme iniciatyvą, segėdamos neužmirštuolės žiedą.

2017-01-13 dieną,  8.00-8.10 val. įstaigos languose buvo uždegamos žvakutės, o viename jų  patalpintas kūrybinis darbas, vaizduojantis  televizijos bokštą, tai tarsi  priminimas įvykių, vykusių jo papėdėje. Prie šios akcijos prisijungė  ugdytinių tėveliai, atnešdami po žvakutę.

10 val. Į renginį, skirtą pilietinei iniciatyvai, menų salėje  susirinko „Kodėlčiuko“, ,,Saulutės“, „Kiškučio‘, ,,Linelio“ grupių vaikai ir auklėtojos.   Salės aplinka buvo papuošta šios iniciatyvos tema:  scenoje  ,,liepsnojo“ sukrautas „laužas“, sieną puošė didelis neužmirštuolės žiedas.  Akcijos organizatoriai trumpai papasakojo apie sausio 13- ąją – laisvės gynėjų dieną. Meninio ugdymo mokytoja R. Barkauskienė skaitė V. Landsbergio pasaką ,,Sausio 13-osios sniegenos“.  Auklėtoja R. Birutienė demonstravo filmuotą medžiagą  ,,1991 sausio 13-osios filmas“ ( autorius  Daivaras)   Apie tos nakties įvykius pasakojo ir mūsų darželio darbuotoja logopedė  B.Navickienė, kuri tą naktį buvo kartu su visais prie Parlamento pastato.

Renginio metu vyravo rimtis, tyla, susikaupimas.  Neužmirštuolės žiedas  – simbolis, kuris vaikams suprantama kalba padeda suvokti ir išsaugoti atmintyje šios pilietinės iniciatyvos prasmę.

Akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ momentus įamžino neformaliojo ugdymo pedagogė A.Gudaitienė.

 

Parengė:

Auklėtoja R. Birutienė

Meninio ugdymo mokytoja R. Barkauskienė

© 2018 mir.lt