Kūrybinės dirbtuvės ,,Kuriame tautinį kostiumą‘‘ 2017.03.23-24

Seimui paskelbus 2017 – Tautinio kostiumo metais, siekiant populiarinti tautinį kostiumą, ,,Rugelio’’ ir ,,Linelio’’ grupių auklėtojos Margarita Glodenytė, Aurelija Stepanjanienė organizavo kūrybines dirbtuves ,,Kuriame tautinį kostiumą’’ vaikučiams ir jų tėveliams.

Skambant linksmai, nuotaikingai liaudiškai muzikai, vaikai pasipuošę tautiniais rūbais, tėveliai sugūžėjo į menų salę. Šventė prasidėjo lietuvių liaudies šokiais, rateliais ,,Audėjėlė‘‘, ,,Abrūsėlis‘‘, ,,Ateis pavasarėlis‘‘. Parengė meninio ugdymo mokytoja Rima Barkauskienė. Vaikai deklamavo eiles apie Lietuvą, Tėvynę, lietuvaitę, močiutės skrynios skareles. Darželio direktorė Dalija -Beruta Ulinskienė padovanojo tėveliams knygų skirtukus su tautine simbolika, pristatė ir drauge pasidžiaugė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės apdovanojimu-Tautine vėliava, už išradingiausią iniciatyvą pasitinkant Vasario 16-ąją.

Auklėtojos A. Stepanjanienė ir A. Urbanavičienė parengė ir pristatė informacinę vaizdinę medžiagą apie Lietuvos etnografinių regionų tautinių rūbų ypatumus. Tėveliai turėjo galimybę apžiūrėti auklėtojų parengtą metodinių vaizdinių priemonių parodą apie tautinius rūbus.

Pasisėmę žinių apie tautinius rūbus, pasigerėję lietuviškų raštų įvairove ir spalvomis, vaikai ir tėveliai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuvėles. Vaikai drauge su tėveliais kūrė, spalvino, modeliavo tautinius rūbus, puošė jais lėlės trafaretus. Tėveliai pynė trispalves pynes iš juostelių ir jomis papuošė berniukų skrybėles, o mergaičių karūnėles papuošė ramunių žiedais ir trispalvių kaspinų juostelėmis. Šia veikla paskatinome vaikų norą pažinti etnines tautos vertybes, prisidėjome prie tautinio kostiumo populiarinimo, pilietiškumo ir tautiškumo ugdymo.

Auklėtojos: Aurelija Stepanjanienė

Margarita Glodenytė

 

© 2018 mir.lt