,,KODĖLČIUKAI“ – MAŽIEJI TYRINĖTOJAI

Visą savaitę grupėje ,,Kodėlčiukas“ gyveno neįprasti gyvūnai. Vaikai atsinešė sliekų, vorų, sraigių, ir juos apgyvendino. Gyvūnus jie mokėsi pažinti įvairiais būdais: jutimais, suvokimu, mąstymu, vaizduote, tyrinėjimu. Stebėjo ir rinko informaciją apie jų elgseną: naudodami liniuotes, padidinimo stiklus, fiksavimo bei matavimo prietaisus. Aiškinomės, kaip atsargiai ir saugiai reikia tyrinėti gamtą.

Savaitės pabaigoje mūsų darbus vainikavo ekskursija į ,,Katinų muziejų“. Išvykome geros nuotaikos, linksmi. Ten mus pasitiko katinas vardu – Direktorius. Vaikštinėjo ir katytės – Morka, Milda, Mirta. Muziejaus gidė Ilona papasakojo apie visas ekspozicijas. Ten šeši tūkstančiai eksponatų.

Vaikams viskas buvo įdomu. Jie žaidė, klausėsi, skaičiavo. Gidė sekė pasaką, kurioje buvo pasakojama apie vieną dvaro ponią, kuri turėjo 300 kačių. Visos jos atsispindėjo nutapytame paveiksle. Teko matyti ir egzotinių gyvūnų apgyvendintų terariumuose. Kol vaikai apžiūrinėjo muziejų, jų rūbus saugojo katytė Morka. Vaikai grįžo įgiję daug žinių, linksmi, patyrę džiugių emocijų.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogės Jūratė V., Skaistė N.

© 2022 mir.lt
Versija neįgaliesiems