Jaunųjų gamtininkų centre

2018 m. gegužės 17 dieną „Kodėlčiuko“ gr. ugdytiniai ir jų auklėtojos lankėsi jaunųjų gamtininkų centre. Čia visus maloniai pasitiko mokytoja Ilona Sakalauskienė, kuri supažindino su centro veikla, pravedė pamokėlę, bei suteikė galimybę iš arčiau susipažinti su centre gyvenančiais gyvūnėliais.

Vaikai susipažino su ten gyvenančiais paukšteliais: Kakadu papūga vardu-Flintas, Žako papūga, su papūgėlėmis Nimfomis, bei kitu būriu papūgų; išgirdo pasakojimus apie roplius; iš arti apžiūrėjo driežus: Barzdotąją agamą, smauglį, Leopardinius geokonus, ir Blakstienuotąjį geokoną.

Mokytoja Ilona vaikus supažindino ir su graužikais, tokiais kaip: Japonijos pelytės, kurių natūraliai gamtoje nerasime (jų veislė yra išvesta laboratorijoje), Mongolijos smiltpelėmis, kurios tinka alergiškiems žmonėms, taip pat jūros kiaulyte, bei gamtininkų centro žymiausiu graužiku, kurios vardas yra Žvaigždė, tai yra Sfinkso beplaukė žiurkė – tokių gyvūnėlių gimsta labai retai.

Kiekvienas galėjo palaikyti Nimfos papūgėlę, paliesti smauglį, paglostyti triušiuką, išgirsti, kaip sako „Labas“ Kakadu papūga Flintas, ir išvysti, kaip atrodo neseniai gimę Mongolijos smiltpelės kūdikėliai. Sužinojo, kaip reikia skaičiuoti vėžliuko metus, ir kad ropliai maitinami Madakaskaro tarakonais.

Išvykos metu vaikai suprato, kaip svarbu mylėti, globoti gyvūnėlius, jų neskriausti.

Priešmokyklinės grupės pedagogės: Jūratė Vasiliauskienė, Aurelija Aleknienė.

© 2019 mir.lt