Edukacinė išvyka „KAIP GIMSTA KNYGA“

2017 m. lapkričio 8 diena „Drugelio“ ir „Kaštonėlio“ grupių vaikams prasidėjo neįprastai. Visi laukė kelionės autobusu – vyko į Šiaulių spaustuvę. Čia vaikų laukė edukacinė pamokėlė „Kaip gimsta knyga?“ ir pažintis su knygrišykla ir joje dirbančių žmonių profesijomis.

Buvo labai įdomu išgirsti pasakojimus apie poligrafiją, maketavimą, knygų įrišimą. Dar įdomiau buvo gaminti knygeles, rašyti joje savo vardą linotipiniu (senoviniu) būdu. O kur dar dėžučių lankstymas.

Po visų darbų vaikų laukė ekskursija po spaustuvę. Kelionės po įmonės cechus metu ikimokyklinukai pamatė, kaip ir kokiais prietaisais atliekami spaudos, maketavimo, pjovimo lazeriu, pospaustuviniai darbai, kokie yra poligrafijos, knygų įrišimo ypatumai. Galėjo iš arti stebėti šiuos darbus atliekančius žmonės, net kai ką ir patys pabandyti. Vaikai susidomėję stebėjo, kaip iš naujo atgimsta sena, jau suplyšusi knyga.

Didžiausias siurprizas buvo apie „Kaštonėlių“ ir „Drugelių“ grupę išleista knyga, kuri buvo gaminama tuo metu, kai mažieji įnirtingai darbavosi.

Auklėtojos Kristina Gelažienė, Ingrida Sutkuvienė

© 2018 mir.lt