Diena be automobilio

Rugsėjo 27 d. lopšelio–darželio „Varpelis“ bendruomenė paminėjo dieną be automobilio. Siekdami atkreipti  dėmesį į neigiamą transporto poveikį aplinkai ir žmonių sveikatai, lopšelio-darželio ugdytiniai ir bendruomenė surengė akciją tai dienai paminėti.

Ugdytiniai turėjo užduotį nupiešti plakatą, kaip jie įsivaizduoja dieną be automobilio. Nupiešti plakatai buvo iškabinti ant darželio kiemo vartų.

Nuo pat ryto darželio kiemelyje tvyrojo gera nuotaika, vaikai į darželį atvyko įvairiomis „ratuotomis“ priemonėmis: dviračiais, paspirtukais net ir vežimėliais.

10.30 val. ugdytiniai buvo sukviesti į futbolo aikštę, kurioje pradėjome šventės atidarymą. Nuo futbolo aikštės iki vidinio kiemelio jie turėjo atlikti įvairias užduotis savo „ratuotomis“ transporto priemonėm. Apvažiavusius kliūtis vaikus pasitiko policijos bičiulis šuniukas Amsis.

Vidiniame kiemelyje šventę pradėjome kartu su visuomenės sveikatos specialiste ryto mankšta. Ugdytiniai su meninio ugdymo mokytoja padainavo šuniukui Amsiui ir visai bendruomenei puikiai išmoktą dainą apie šviesoforą.

Šuniukas Amsis vaikučiams parodė, kaip reikia taisyklingi pereiti per gatvę, kaip laikytis taisyklių. Buvo įrengta pėsčiųjų perėja ir šviesoforas. Vaikai turėjo galimybę pajausti, kad jie važinėja gatve. Užsidegus raudonam šviesoforo signalui, ugdytiniai sustodavo prie pėsčiųjų perėjos ir praleisdavo vaikus bei šuniuką Amsį.

Šventėje vaikai ugdė ir tobulino fizinio aktyvumo, bendravimo ir bendradarbiavimo su bendraamžiais gebėjimus; ugdėsi vikrumo, taisyklingos laikysenos, pusiausvyros, įvairaus judėjimo įgūdžius.

Nieko nėra smagiau už vaikų šypsenas, kurios sušildė šią vėsoką dieną!

Parengė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Evelina Šulčienė

© 2019 mir.lt