DALYVAVIMAS ŠIAULIŲ KULTŪROS CENTRO INICIJUOTOJE AKCIJOJE „ATKURKIME SAVO ŽEMĘ“

Šiaulių lopšelio-darželio „Varpelis“ ekologinių grupių ugdytiniai, pedagogės bei kiti darbuotojai nelieka abejingi ir jungiasi prie Šiaulių kultūros centro inicijuotos akcijos „Atkurkime savo žemę“. Esame dėkingi Šiaulių botanikos sodo darbuotojams už aprūpinimą medeliais.

Balandžio 14 d. šviečiant pavasarinei saulutei mūsų įstaigos kiemo teritorije buvo pasodintos pušelės ir dekoratyvinis krūmelis. Suaugę ir vaikai sodino, laistė, pylė žemes sodindami naujus medelius, „atkurdami savo žemę“.

Vaikų širdelės virpėjo iš džiaugsmo ir laimės, o akytės spindėjo pasididžiavimu – jie maži, bet dalyvauja tokioje atsakingoje veikloje, gali kartu su suaugusiais prisidėti prie žemės išsaugojimo. Norint pajusti meilę savo žemei, savo kraštui, suprasti ir grožėtis gamta, reikia nuo pat mažens savo širdyje nešioti šilumą ir norą rūpintis, saugoti supančią aplinką.

Pajusti gamtą, ją suprasti gali tik tie žmonės, kurie auga kartu su meile viskam, kas gyva šiame pasaulyje. Medžių sodinimas vaikams paliko didžiulį įspūdį, nes jie galėjo pasirūpinti mažu medeliu. Vaikai kiekvieną dieną galės medelius aplankyti, pabūti šalia, matyti kaip jis auga, stiprėja, pajusti augančio medelio energiją.

Prisidėję prie šios akcijos visi „paaugome“ per sprindį, išmokome atkreipti dėmesį ne tik į save ir šalia stovintį draugą, bet ir į tai, kas mus supa.

© 2021 mir.lt
Versija neįgaliesiems