BRENDA PIEVOMIS RUDUO

Kūrybinės savaitės „Brenda pievomis ruduo“ tikslas – plėsti žinias apie daržoves  ir vaisius, pasikalbėti apie jų naudą žmogaus sveikatai, pasidžiaugti rudens gėrybėmis.

Savaitės viduryje su vaikais konservavome „rudenį“. Tikslas buvo susipažinti su įvairia gamtine medžiaga, išsiaiškinant, kaip vadinasi, kur galima rasti, kokio augalo vaisius ar sėkla, gal tai kokio gyvūno maistas, kur mes tai galime panaudoti ir panašiai. Tai puikus pažintinės, meninės ir komunikacinės veiklų derinys. Vėliau tai tapo neįprasta grupės dekoracija.

Penktadienis spalvingų, sultingų, kvapnių ir naudingų vaisių bei uogienės diena. „Drugelio“ grupė pakvipo braškėmis, spanguolėmis, mėlynėmis, obuoliais, kriaušėmis, persimonais, bananais. Vyko gardžiausios uogienės rinkimai, pokalbiai apie uogas, jų savybes. Vaikai smaližavo įvairios uogienės. Vyko pokalbiai apie vaismedžius, vaiskrūmius, kas kur auga?

Vaisių salotas vaikai pagamino patys. Visus stebino atneštų vaisių įvairovė, skonis, kvapas. Daug šurmulio, džiugių emocijų suteikė salotų gamybos procesas.

Buvo linksma, smagu ir įdomu.

Auklėtoja Kristina Gelažienė

© 2019 mir.lt