BIRŽELIO MĖNESIO STEAM VEIKLOS „SMĖLIS IR VANDUO“

Vasara pats metas vaikams džiaugtis smėliu, susikurti savo pasaulį ir atrasti daug paslapčių: išbandyti įvairias smėlio bokštų, pilių statymo technikas, piešimą ant smėlio, o taip pat maišyti smėlio ir vandens ,,makalošes“.

Vaikams teko pastebėti kaip byra ir dulka sausas smėlis, kaip smagu statyti pilis, pyragus, tortus ir žaisti su šlapiu smėliu. Kūrybiškai išbandė šlapio smėlio galimybes statydami pilis, „kepdami“ tortus, keksiukus, pyragus, darydami įvairių formelių atspaudus.

Daugiausiai džiaugsmo suteikė lytėti ir žaisti su smėlio koše. Vaikai nardino žaisliukus, rankas į smėlio tešlą, ieškojo, traukė iš ten pasiklydusių žaisliukų. Po to su džiaugsmu plovė žaislus švariame vandenyje ir stebėjo kaip jis drumsčiasi, išsipurvina, kaip į dugną leidžiasi ir nusėda smėlis.

Taip veikdami vaikai sužinojo sauso ir šlapio smėlio panaudojimo galimybes bei atskleidė paslaptį – kur pradingo vanduo. Vanduo susigėrė į sausą smėlį. Atlikdami eksperimentus su smėliu, vaikai mokėsi spėti, kaip eksperimentas baigsis, vertino savo darbą, ugdėsi problemų sprendimo, išvadų darymo įgūdžius. STEAM veikla suteikė vaikams daug džiaugsmo, naujų patyrimų ir žinių. 

© 2022 mir.lt
Versija neįgaliesiems